Zarząd fundacji
dr Oksana Dąbrowska – Prezes Zarządu fundacji, fundator
Psycholog, absolwentka UKSW. W 2014 roku pozyskała tytuł PhD w dziedzinie psychologii medycznej za pracę naukową w temacie komunikacji i delfinoterapii. Od ponad 15 lat lat zajmuje się delfinoterapią, jest delfinoterapeutką, autorką oraz twórcą pierwszego polskiego programu delfinoterapii, realizowanego od 2007 roku przez Fundację „Dobra Wioska”. Autorka książki „Człowiek i delfin” oraz innych publikacji naukowych. Prowadzi badania naukowe w dziedzinie komunikacji oraz delfinoterapii. Jest wykładowcą Uczelni Korczaka w Warszawie, Wydział Nauk Humanistyczno – Społecznych w Olsztynie.
Od wielu lat pracuje jako psycholog, w tym z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami. Jest psychoterapeutką (uprawnienia www.psychologia-procesu.org.pl), arteterapeutką oraz założycielką Teatru procesu, w ramach działalności którego rozwija metodę „Teatr procesu”, opartą na technikach psychodramy i psychologii procesu A.Mindella. Realizuje projekty związane z wykorzystaniem sztuki w edukacji i terapii. Jej pasją jest tworzyć i wcielać w życie nowe pozytywne jakości. Poza tym lubi śpiewać, muzykować, tańczyć i podróżować.
Zapisz się na konsultacę lub psychoterapię online
Daria Dąbrowska – Wiceprezes Zarządu fundacji
Specjalistka w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończyła Wydział Europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim, oraz zarządzanie na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Uwielbia pracować z ludźmi i dostrzegać w nich talenty. Lubi podróżować poznając lokalne społeczności i egzotyczne kultury. Obecnie zajmuje się wychowaniem dwójki maluszków.
Rada fundacji
Albina Okraszewska – członek Rady Fundacji, Konsultant Medyczny
Lekarz pediatra z wieloletnim doświadczeniem, przed odejściem na emeryturę pracowała w Szpitalu w Płońsku, przez wiele lat pracowała również jako lekarz w Afryce. Od samego początku związana z programem delfinoterapii fundacji, opiekun medyczny organizowanych przez fundację turnusów z delfinoterapią na Krymie oraz Turcji, stały konsultant medyczny naszej fundacji.
Switłana Kaszkowska – członek Rady Fundacji
Specjalistka w dziedzinie marketingu. Ukończyła Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Studia Podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych, studia licencjackie na wydziale pedagogicznym Wyższej Szkoły Społeczno – Ekonomicznej w Warszawie. W sferze jej zawodowych zainteresowań obecnie są nowoczesne technologie internetowe w dziedzinie marketingu. Interesuje się zdrowym i naturalnym stylem życia i odżywiania. Obecnie skoncentrowana na wychowaniu swojej małej córki, interesuje się naturalnymi metodami wychowania dzieci. Od 2022 roku również delfinoterapeutka, odbywała staże w Turcji (Kusadasi, Alanya).
Pracownicy fundacji oraz osoby współpracujące
Dominika Słupska – instruktor narciarstwa
Absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, instruktor narciarstwa, jachtowy sternik morski, kierownik placówek wypoczynku. Zawodowo zajmuję się pracą z dzieciakami i młodzieżą, organizuję obozy żeglarskie, zajęcia w żłobku, uczy jeździć na nartach. Oprócz tego podróżuje (po światach widzialnych i niewidzialnych), zajmuję się ogrodem oraz drobnym wyrobnictwem np. skarpet czy sera.
Tomasz Wójcik – delfinoterapeuta
Student socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim, kierunek komunikacja społeczna. Pasjonat gotowania i muzyki klasycznej.
Odbywał staż w Turcji (Kusadasi, Alanya). Jego specjalizacja w delfinoterapii to osoby z autyzmem.
Izabela Haraburda – delfinoterapeutka, instruktor narciarstwa
Pedagog, absolwentka AWF we Wrocławiu oraz Wydziału Psychologii Rehabilitacji na Uniwersytecie Warszawskim, specjalista d.s. wychowania zdrowotnego i gimnastyki korekcyjnej, instruktor Halliwick, ratownik wodny, opiekun kolonijny, instruktor narciarstwa, ukończyła z wyróżnieniem kurs „Animator zabaw dla dzieci”.
Od samego początku związana z programem delfinoterapii fundacji. Odbywała staże w ośrodkach w Turcji (Kusadasi i Alanya) oraz na Krymie (Jałta). Jej specjalizacja w delfinoterapii to osoby z porażeniem mózgowym i autyzmem.
Paweł Tempczyk – delfinoterapeuta
Odbył staż delfinoterapeutyczny w Kuşadası w 2011 oraz uczestniczył w kursie na delfinoterapeutę na przełomie 2011 i 2012 (oba organizowane przez Fundację Dobra Wioska). Ukończył Wydział Psychologii UW, a także kurs coachingu grupowego, liderów jogi śmiechu, podstawowy kurs dramy i in. Jest diagnostą i współtwórcą testu osobowości PERSO.IN.
Michał Wójcik – instruktor narciarstwa, delfinoterapeuta
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (w ramach programu ERASMUS studia na Atatürk Üniversitesi w Turcji), Absolwent IX Szkoły Pod Żaglami, Kapitan Jachtowy i Motorowodny, Instruktor Żeglarstwa PZŻ i ISSA, Instruktor Narciarstwa, Kierownik i Opiekun wypoczynku dzieci i młodzieży, Ratownik WOPR, Ratownik (Kwalifikowana Pierwsza Pomoc), Strażak OSP. Jego pasją są podróże, motoryzacja i sport. Turystyką zajmuje się nie tylko pasjonacko, ale też zawodowo. Podróżuje w najróżniejsze zakątki świata jak i na różne sposoby począwszy od żeglarskiej i kajakowej włóczęgi przez trekkingi, piesze wędrówki i podróże autostopem po wyprawy samochodowe, rowerowe i motocyklowe. Oprócz tego działa też jako strażak oraz ratownik, gdyż z jego słów czuje ogromną satysfakcję mogąc pomagać innym.
1 thoughts on “Ludzie Fundacji”
Comments are closed.